Surju Lasteaed tegutseb alates 1988.a. 13.oktoobrist. Surju sovhoosi tollase direktori Jaanus Männiku eestvedamisel sai KEK-i ehitatud väike lasteaed endale eluõiguse uues kolmekorruselises kortermajas Surju valla keskuses, kus olid spetsiaalsed ruumid koolieelikutele. Kogu selle 20 tegevusaasta jooksul, alates 1988.a.sügisest kuni 2009.a.maini tegutses lasteaias 1 liitrühm, kus käisid õppimas ja mängimas Surju vallas elavad 3- 7aastased lapsed. Lapsi oli kokku 22, (ühel õppeaastal koguni 24) ning töötajaid 5.
Õppe- ja kasvatustegevuste läbiviimiseks oli 2 suuremat ruumi- rühmaruum ja magamistuba. Toimis koostöö Surju Põhikooli, Surju raamatukogu ja rahvamajaga. Toimus koolieelikute korrapärane kooliks ettevalmistamine, mille käigus nad võtsid osa „Hea Alguse“ programmist Surju Põhikoolis 1x nädalas, samuti toimus liikumistegevuste läbiviimine Surju Põhikooli võimlas, kuna lasteaia ruumid seda ei võimaldanud. Aastatega kujunesid välja toredad traditsioonid. Pikaajaliste töökogemuste ja tulemusliku õppe- ja kasvatustöö läbiviimise eest omistati õpetaja Maie Tellile „Aasta Õpetaja“ tiitel.
2009.a.mais valmis Surju Põhikooli juurdeehitusena uus ja nägus Surju lasteaiahoone. Lasteaed on 2-rühmaline, kus jagub kohti 40-le lapsele. Lapsed on jaotatud rühmadesse vastavalt vanusele: vanemad 5-7 aastased, nimeks Päevakoerad; nooremad 2-4 aastased, nimeks Lepatriinud.
Töötajaid on 8: 3 rühmaõpetajat, muusikaõpetaja, 3 õpetaja abi ja direktor. Lasteaialaste toitlustamine toimub Surju Põhikooli köögi baasil.
Lasteaialapsed saavad kasutada kooli võimlat, staadioni ja muusikaklassi. Laste mänguväljak koos piirdeaiaga asub kooli spordikorpuse kõrval, kuhu on paigaldatud ronimisvahendid ja kiiged. Lasteaiamaja siseõues asub liivakast, mida kasutavad mõlema rühma lapsed.
Laste õpi- ja mängukeskkond on oluliselt paranenud ja täienenud seoses uue lasteaiamaja valmimisega. Lapse päeva muudavad sisukaks lõimitud õppetegevused, õuesõpe, jalgpallitreeningud ning loovtants.